Seeing Possibilities

Pomysł na projekt pojawił się w grudniu ubiegłego roku. Zauważyliśmy, że nowi członkowie Enactus PUT mają problem ze znalezieniem sali w której się spotykamy! Przeprowadziliśmy ankietę wśród naszych studentów, wyniki okazały się jednoznaczne. Pierwszoroczni studenci, a czasem i Ci na ostatnim roku mają problem z odnalezieniem sal dydaktycznych. Co roku samorząd studencki organizuje spotkanie, na którym wręcza nowym studentom mapkę z zarysowanymi budynkami. Jednak to nie wystarcza, kampus Politechniki Poznańskiej jest duży, zawiły, łączy kilkudziesięcioletnie budynki w centrum miasta i zupełnie nowe na jego obrzeżach. Wymyśliliśmy rozwiązanie tego problemu… Aplikacja dostępna na każdy rodzaj smartfona, android, IOS, windows phone, chcemy dać wszystkim studentom możliwość znalezienia nie tylko budynku, ale i nawigacji w jego wnętrzu. Zastąpimy samorządowe mapki kodami QR do aplikacji. 

Taking Action

Pierwszym krokiem było stworzenie całego wachlarzu usług jakie miałaby posiadać nasza aplikacja. Od nawigacji przeszliśmy do zamieszczenia w niej planów zajęć i mobilnego systemu powiadomień push o zmianach sal lub odwołaniu zajęć. Aby to osiągnąć nawiązaliśmy współpracę z kołem informatyków, które pomaga nam w wykonaniu aplikacji od technicznej strony. Po konferencji Enactus Future Leaders 2016 w Łodzi podczas której odbyliśmy rozmowy z wieloma doświadczonymi osobami ze świata biznesu postanowiliśmy ulepszyć naszą aplikację o system benefitów dla studentów. Partnerskie punkty gastronomiczne będą mogły umieści w naszej aplikacji kupony zniżkowe.W przyszłości chcemy przełożyć nasz pomysł na pozostałe uczelnie w Poznaniu.

Enabling Progress

Wierzymy że nasz projekt będzie miał realny wpływ na poprawę jakości pierwszych, i tak już trudnych dni na uczelni. Wersja anglojęzyczna pomoże także studentom z wymiany Erasmus. System zniżkowy pomoże młodym i nieznanym markom w okolicach kampusu dotrzeć do nowych klientów. Chcemy, aby Politechnika Poznańska zbudowała dzięki naszej aplikacji rozpoznawalną w całym środowisku uczelnianym markę i była dumna z działań Enactus. Tak jak my.

Organizacje i firmy zainteresowane współpracą przy projekcie prosimy o kontakt.

Członkowie zespołu